Święta tuż, tuż – na Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie

23 grudnia 2014 | POLACY W NORWEGII | SVALBARD |

Fot: Joanna Perchaluk Fot: Joanna Perchaluk

Załoga Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie na Spitsbergenie także przygotowuje się do Bożego Narodzenia. Dystans do kraju, gdzie pozostawili swoje rodziny, dzika natura tego odległego zakątka świata oraz ekstremalne warunki klimatyczne stwarzają szczególną oprawę tych tak niezwykłych dla nas świąt.

Święta tuż, tuż… 

W Stacji trwają przygotowania do świąt. Na zmianę pomieszczenia wypełnia zapach pieczonych pierników, to znów bigosu czy ryby. W naszym świątecznym menu znajdzie się wiele tradycyjnych potraw, a także regionalnych specjałów. Będzie ryba, groch z kapustą, zupa grzybowa, barszcz z uszkami, kompot z suszu, kutia, sernik i wiele innych. Każdy z nas przygotowuje kilka potraw (oczywiście takich, na które mamy składniki).

XXXVII_2014

A za dwa dni złożymy sobie życzenia, usiądziemy przy stole i każdy na swój sposób będzie przeżywał święta z dala od domu. Mając do dyspozycji internet, telefon, kamerę internetową w jakiś sposób na pewno połączymy się z bliskimi. Ale to jednak nie to samo. Dużo zdrowia, radości, uśmiechu, pogody ducha, oraz spełnienia marzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzy załoga Polskiej Stacji Polarnej.

Joanna Perchaluk ze Spitsbergenu dla ScanPress.net

Przeczytaj również: