Polak zagniony w Arendal nie żyje

14 października 2014 | POLACY W NORWEGII |

3525708558

Zaginiony Polak w Arendal, o którym informował ScanPress.net 30 września, został odnaleziony w morzu – martwy. Policja nie ma podejrzeń, że mógł on paść ofiarą przestępstwa. Prawdopodobnie utonął na skutek nieszczęśliwego wypadku.

Ciało Polaka zauważył przypadkowo kajakarz w tej samej zatoczce Alvigen w Saltrød, w której był poszukiwany pod koniec września 2014. Wyruszył on na ryby w niedzielę 28 września i nie powrócił. Zaniepokojona rodzina zawiadomiła policję, która wszczęła poszukiwania, jednak bez rezultatu.

Łódkę, którą Polak (wiek ok. 40 lat) wyruszył na ryby znaleziono prawidłowo przycumowaną do pomostu. Była w niej zarówno wędka, jak i ryby. Zawiadomiona policja przybyła na miejsce w poniedziałek 13.10.2014 ok. godz. 14.00.

– Ciało znalezione zostało niecałe 200 m. od miejsca, gdzie zacumowana była jego łódka. Przypuszczamy, że powodem śmierci było utonięcie, ale przyczynę ustali obdukcja. Nie ma podstaw do podejrzeń, że padł on ofiarą przestępstwa – poinformował NRK Jan Sverre Krogstad, naczelnik policji w Arendal.

Woda w zatoczce Alvika jest mulista i widoczność jest bardzo ograniczona. Zdaniem policji bylo to przyczyną, że ekipa płetwonurków nie była w stanie odnaleźć zaginionego wcześniej.

Rodzina zmarłego Polaka została zawiadomiona.

© ScanPress.net 2014

Przeczytaj również:

  • Zaginął Polak w Arendal – Polak z Sandnes się odnalazł30 września 2014 Zaginął Polak w Arendal – Polak z Sandnes się odnalazł Do chwili obecnej nie odnalazł się Polak, który wypłynął łódką na ryby w Arendal. Policja zakończyła poszukiwania na morzu. Odnalazł się natomiast Polak poszukiwany w Sandnes. Według […]
  • Polacy ostrzelani w Sandbekk13 września 2015 Polacy ostrzelani w Sandbekk Zamieszkały przez polskich pracowników dom w Sandbekk w Sokndal został ostrzelany z broni palnej przez nieznanych sprawców. Policja traktuje ten incydent bardzo poważnie i […]
  • Tragiczny wypadek polskiego kierowcy TIR-a15 grudnia 2014 Tragiczny wypadek polskiego kierowcy TIR-a W piątek 12 grudnia 2014 doszło na trasie krajowej Rv7 do tragicznego wypadku. TIR prowadzony przez polskiego kierowcę (l. 46) uderzył w skałę i się zapalił. Kierowcy nie udało się […]