„John Smith” jest obywatelem czeskim

9 kwietnia 2014 | ROZMAITOŚCI |

"Johm Smith". Foto: politiet.no "Johm Smith". Foto: politiet.no

„John Smith” jest obywatelem czeskim. Został om zidentyfikowany przez swoich rodziców w Czechach, których odwiedziła czeska policja w domu. Został on jednocześnie poinformowany o ustaleniach czeskiej policji.

– Jeżeli oni mówią, że są moimi rodzicami, to znaczy, że mnie znają – stwierdził „Smith” w rozmowie z telewizją NRK. – Nieważne, czy ich pamiętam, czy nie, cieszę się, że ich odnalazłem .

– Jestem uradowany, podekscytowany i zaniepokojony – powiedział Czech w rozmowie z telewizją TV2. Dodał także, że ciężko jest opisać swe uczucia, bo w dalszym ciągu nie pamięta sam, kim jest. – Mam wrażenie, że właśnie uratowano mnie przed piekłem. To nadzwyczajne, fantastyczne, najlepsze, co mogło się stać – dodał.

Policja norweska nie chce tymczasowo ujawniać jego tożsamości. Istnieje uzsadnione podejrzenie, że został on ofiarą przestępstwa. W tym celu skontrolowane zostaną jego rozmowy telefoniczne oraz inne ślady elektroniczne mogące rzucić światło na okres poprzedzający odnalezienie Czecha 15 grudnia ubiegłego roku w zaspie śnieżnej w Oslo.

Przeczytaj również: