Therese Johaug: – Życzę jej tego medalu

15 lutego 2014 | SPORT |

Therese Johaug

Norweżka Therese Johaug (l. 25), jedna z najznakomitszych rywalek Justyny Kowalczyk nie szczędzi Polce słów uznania po ekstremalnie wyczerpującym biegu na 10 km stylem klasycznym, w którym zdobyła brązowy medal.

– Medal był w pełni zasłużony. Jej bieg był absolutnie niesamowity. I nic dziwnego, od czasu MŚ w Oslo była najlepsza na tym dystansie. Przegrała tylko raz i to z Marit Bjørgen w Toblach – powiedziała w rozmowie z największym dziennikiem norweskim „VG”.

Zdaniem gazety to właśnie rywalizacja pomiędzy Justyną Kowalczyk a Norweżkami jest źródłem emocji i temperatury w biegach narciarskich kobiet. To one utrzymują wręcz ten sport „przy życiu”. – Justyna jest sportsmenką kolosalnego kalibru. I szczególnie jest ważna dla naszego sportu. Ona sprawia, że musimy się „sprężać” – powiedziała Theres Johaug. Na pytanie dziennikarza, czy powiesiła sobie zdjęcie Justyny Kowalczyk na lustrze w domu, odparła ze śmiechem: – Nie, ale czapki z głów przed nią! To było w pełni zasłużone.”

O swoim medalu wyraziła się tak: – To wielkie przeżycie. Tak dobrze jest go czuć na szyi. Medal olimpijski był od dawna moim celem i ten brąz jest dla mnie jak złoto. Byłabym bardzo rozczarowana, gdybym go straciła.

Therese Johaug ma jednocześnie jeszcze jedno marzenie olimpijskie: złoto w biegu na 30 km. – Wyczekuję tego i póki co „ładuję akumulatory”, czeka nas dobra zabawa!

Przeczytaj również:

  • JUSTYNA KOWALCZYK W NORWESKIEJ PRASIE22 lutego 2014 JUSTYNA KOWALCZYK W NORWESKIEJ PRASIE Justyna Kowalczyk pojawiła się w "Dagbladet" 22.02.2014 od strony zupełnie nieznanej kibicom biegów narciarskich w Norwegii. Dziennik przytacza duże fragmenty wywiadu udzielonego dla […]
  • Mur milczenia11 lutego 2014 Mur milczenia Szwedzka telewizja państwowa SVT wyemitowała w lutym 2013 50-cio minutowy film dokumentalny na temat dopingu w narciarstwie biegowym pt. „Krwawy wyścig” („Blodracet”). W ramach zbierania […]
  • Festiwal Narciarstwa – Oslo – Puchar Świata FIS – Holmenkollen 15.03.201516 marca 2015 Festiwal Narciarstwa – Oslo – Puchar Świata FIS – Holmenkollen 15.03.2015 Słońce, śnieg i narty! Święto sportu narodowego Norwegów miało w tym roku wyjątkowo imponującą oprawę. Miejscowi faworyci nie zawiedli, a publiczność - głównie dzięki gorącemu dopingowi […]