Tragiczny wypadek polskiego kierowcy

18 sierpnia 2015 | AKTUALNOŚCI | Artykuły | GOSPODARKA I RYNEK PRACY | POLACY W NORWEGII |

Fot. zrzut ekranu - NRK Fot. zrzut ekranu - NRK

Polski kierowca prowadzący TIR-a z naczepą uległ tragicznemu wypadkowi w pobliżu Skarland, w rejonie Høylandet. Doszło do niego w poniedziałek 17 sierpnia 2015 w godzinach wieczornych.

Informację za pośrednictwem telewizji NRK podała norweska policja. Pojazd wypadł z drogi, wpadł do rowu i wywrócił się na dach. Na skutek wypadku zginął na miejscu kierowca. W kabinie jechała także jako pasażer kobieta, której udało się o własnych siłach wyjść z uszkodzonego pojazdu. Została odwieziona do szpitala w Namsos.

TIR transportował partię łososia. Ciągnik TIR-a zarejestrowany jest w Norwegii, natomiast naczepa – w Danii, w której firma duńska jest jej właścicielem.

– Potwierdzamy, że zginęła osoba która została przygnieciona – poinformował NRK Ulf Wiseth, szef operacyjny w Nord-Trøndelag.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 17 ok. cztery kilometry od Høylandet.

Przybyły na miejsce inspektor Komisji ds. Wypadków w Statens vegvesen, Torodd Østerås, porównał stan wywróconego pojazdu do „zburzonego domku z kart”.

– Kabina kierowcy, ścianki, wszystko było zgniecione na płask na ziemi – poinformował Torodd Østerås w rozmowie z lokalną gazetą Namdalsavisa.

– Było ciemno, kiedy tam przybyliśmy i to utrudniało pracę. Ale na asfalcie widoczne były ślady hamowania i dachowania. Naszym zdaniem TIR wywrócił się już zanim ześlizgnął się z szosy i dachował. Jesteśmy we wczesnej fazie naszych ustaleń, ale w takich przypadkach rzadko odgrywa rolę tylko jeden element – dodał Torodd Østerås.

Pojazd został przewieziony do stacji kontroli pojazdów w Namsos w celu dokonania oceny stanu technicznego.

 

 


Policja przeprowadziła czynności mające ustalić przyczynę wypadku.

Tragicznie zmarły Polak miał ok. 20-30 lat.

 

ScanPress.net śledzi sprawę, aktualizacja wkrótce.

 

Przeczytaj również:

  • Polak zginął w wypadku przy pracy w Høvik 13.01.201514 stycznia 2015 Polak zginął w wypadku przy pracy w Høvik 13.01.2015 W tragicznym wypadku przy pracy w Høvik zginął 13 stycznia 2015 Polak (l. 50). Do tragedii doszło podczas rozładunku ciężkich rur. To już piąty smiertelny wypadek polskiego pracownika w […]
  • Norwegowie w pracy… „na kacu”6 lutego 2016 Norwegowie w pracy… „na kacu” Co czwarty Norweg poszedł w ciągu ostatniego roku do pracy "na kacu". Według najnowszych badań spożywał on w ciągu poprzedzającej doby nie tylko alkohol, ale i zażywał […]
  • Polak zginął w wypadku przy pracy w Leirvik 07.03.20159 marca 2015 Polak zginął w wypadku przy pracy w Leirvik 07.03.2015 Do tragicznego wypadku doszło w sobotę 07.03.2015 w pobliżu Leirvik w zachodniej Norwegii. Polak, Grzegorz Andrzej Fahl, pracujący przy demontażu stalowych konstrukcji został przygnieciony […]