W Bergen aresztowano zoofila

2 października 2015 | AKTUALNOŚCI | Artykuły | SPOŁECZEŃSTWO |

Fot. Guro Walland, Bergens Tidende/ScanPress.net Fot. Guro Walland, Bergens Tidende/ScanPress.net

Policjant po cywilnemu zatrzymał w poniedziałek 21 września 2015 mężczyznę. Sąd w Bergen przedstawił mu zarzuty uprawiania seksu ze zwierzętami. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Policjant zupełnie przypadkowo wpadł na trop przestępstwa obserwując mężczyznę na gospodarstwie w okolicy Bergen nabrał podejrzeń co do jego zachowania. Zatrzymał on mężczyznę i wezwał patrol policyjny. Na podstawie podejrzeń dokonano rewizji jego domu, w którym policja zabezpieczyła duże ilości nośników zawierających pornografię dziecięcej. Mężczyzna (l. 50 – 60) został oskarżony o uprawianie pokryjomu seksu ze zwierzętami w rozmaitych gospodarstwach w rejonie Bergen. Nie posiada on własnych zwierząt domowych. Mężczyzna otrzymał zakaz dostępu do informacji oraz odwiedzin na okres czterech tygodni. W czasie przesłuchań przyznał się do popełnianyhc czynów.

– Chodzi o seks z dużymi zwierzętami domowymi, np. z koniami i krowami, rozciągający się wstecz w czasie do roku 2000 – stwierdził w wywiadzie dla dziennika Bergens Tidende Asbjørn Onarheim z Okręgu Policyjnego Hordaland.

Znęcanie się nad zwierzętami

– Mamy tu do czynienia z bardzo rażącymi przypadkami łamania ustawy o ochronie zwierząt, które sięgają daleko w przeszłość i dotktnęły prawdopodobnie dużą ilość zwierząt. Wykroczenie takie karane jest karą do trzech lat więzienia a tak drastyczne pogwałcenie prawa, jak w tym przypadku, powinno pociągnąć za sobą najwyższy dostępny wymiar kary – skomentowała sprawę Siri Martinsen, lekarz weterynarii i przewodnicząca NOAH – Norweskiej Organizacji Ochrony Praw Zwierząt.

– Ważne jest, aby także wymiar sprawiedliwości dopilnował tej sprawy i wykazał zrozumienie, iż konieczne są ostrzejsze kary za bezprawne znęcanie się nad zwierzętami i pokazanie, że naruszanie praw zwierząt brane jest poważnie – dodała Siri Martinsen. Według danych tej organizacji kara taka jeszcze nigdy nie była zastosowana. Ich zdaniem najwyższy wymiar kary jest za niski za tego typu przestępstwa.

Podobny przypadek zoofilli opisał portal telewizji NRK 6 stycznia 2012. Wówczas rolnik z Stor-Elvdal przyłapał nocą na gorącym uczynku 26-cio latka w oborze, gdy ten uprawiał seks z cielakiem, będąc całkowicie nagi.

– Zaskoczony uciekł z obory bez ubrania, ale zdołał wrócić po nie korzystając z zamieszania wywołanego poszukiwaniami – stwierdził Kjell Roar Myrvold, szef policji Stor-Elvdal w rozmowie z NRK.

„Zoofilia występuje dużo częściej, niż ludzie myślą”

Seks ze zwierzętami był dozwolony w Norwegii aż do 1 stycznia 2010, odkąd obowiązuje zakaz jego uprawiania. Według sondy przeprowadzonej w 2010 wśród 650 weterynarzy norweskich co piąty z nich albo stwierdził wykorzystywanie seksualne leczonych zwierząt albo miał co do tego mocne podejrzenia.

– Rozmiary zjawiska wykorzystywania seksualnego zwierząt są daleko większe, aniżeli się spodziewaliśmy początkowo. Dotyczy to przede wszystkim zwierząt gospodarskich, jak krowy, świnie owce itp., ale także i zwierząt domowych, jak psy, koty oraz zwierzęta sportowe, np. konie – stwierdziła w rozmowie z agencją NTB Live Kleveland, przedstawicielka Sojuszu Ochrony Zwierząt – Dyrevernalliansen.

Norwescy zoofile od czasu wprowadzenia zakazu uprawiania zoofilii korzystali z formy „domów publicznych dla zoofili” w Danii oraz Szwecji, gdzie wprowadzono zakaz wiosną roku 2014. W Danii zakaz taki wszedł w życie 15 maja 2015, głosowało za nim 76 procent społeczeństwa.

Periodyk „Journalen” przeprowadził w 2012 wywiad z 50-cio letnim założycielem forum dla norweskich zoofili pn. „Beast Sex Norge” działającym od r. 2002, na którym występował on pod pseudonimem „Krumandis”. Ze względu na rodzinę i możliwość identyfikacji w swoim środowisku nie chciał on podać prawdziwego nazwiska w rozmowie z dziennikarzem Emrah Senet.

Krumandis: ” – 10 000 zoofilów w Norwegii”

– Choć jest to trudno udokumentować, to szacuję, że w Norwegii jest ponad 10 tysięcy osób, które bądź mają fantazje seksualne na temat seksu ze zwierzętami, bądź go uprawiały raz lub więcej razy. Ta liczba może być większa – skomentował Krumandis dla „Journalen”.

Portal „Krumandisa” miał zarejestrowanych 350 użytkowników.

Także seksuolog Gunn Reidun Lie Enger w Hamar jest zdania, że seks ze zwierzętami jest bardziej rozpowszechniony, niż się to powszechnie wydaje.

– Nie istnieją w Norwegii badania na ten temat, ale zoofilia jest dużo bardziej powszechna, niż sądzimy. Wstyd z nią związany ogranicza dostęp do informacji. Sądzę, że zoofilia jest chęcią dania upustu potrzebie zaradzenia samotności, aniżeli wyrazem wzorca źródła podniecenia seksualnego na dłuższą metę. Myślę, że często chodzi o ludzi samotnych, będących także w związkach z innymi ludźmi – stwierdziła Gunn Reidun Lie Enger.

Źródło: Bergens Tidende, Journalen.no, NRK. ScanPress.net 2015

 

Przeczytaj również:

  • Pijany chirurg operował w szpitalu12 listopada 2015 Pijany chirurg operował w szpitalu Ordynator w Rikshospitalet, jednego z największych i prestiżowych szpitali w Norwegii, został zawieszony w prawie do wykonywania zawodu chirurga. Powodem było wykonywanie operacji pod […]
  • Tragedia polskiej rodziny z Bergen – w Polsce27 lipca 2015 Tragedia polskiej rodziny z Bergen – w Polsce Do tragicznego wypadku doszło 22.07.2015 na autostradzie A2 pobliżu Świnic Warckich. Polska rodzina z Bergen straciła dwójkę dzieci l. 11 i 13. Przebieg wypadku zaczerpnięty z Dziennika […]
  • Norweski polityk przyznał się do pedofilii5 sierpnia 2016 Norweski polityk przyznał się do pedofilii Policja w Bergen prowadzi dochodzenie przeciw politykowi w regionie Hordaland w sprawie o seksualne wykorzystywanie dzieci. Mężczyzna ten zajmuje eksponowane stanowisko w zarządzie […]