Norweski polityk przyznał się do pedofilii

5 sierpnia 2016 | AKTUALNOŚCI | SPOŁECZEŃSTWO |

overgrep-illbilde

Policja w Bergen prowadzi dochodzenie przeciw politykowi w regionie Hordaland w sprawie o seksualne wykorzystywanie dzieci. Mężczyzna ten zajmuje eksponowane stanowisko w zarządzie gminy.

Norweskie media doniosły na początku bieżącego roku o zatrzymaniu polityka z Chrześcijańskiej Partii Ludowej – Kristelig Folkeparti (KrF). Postawiono mu wówczas zarzuty molestowania seksualnego dzieci. Proceder ten miał trwać przez wiele lat i wyszedł na jaw po przesłuchaniu policyjnym poszkodowanych dzieci.

Sprawa dotyczy czwórki dzieci. Ich rodzice postanowili oddać sprawę 18 maja b.r. na policję po tym, jak jedno z dzieci opowiedziało w domu o molestowaniu seksualnym.

Dopiero teraz jednak mężczyzna ten, który na co dzień pełnił funkcję radnego w zarządzie jednej z gmin w Zachodniej Norwegii, przyznał się do winy. Policja dokonała rewizji w jego domu, konfiskując m.in. komputer i nośniki zapisu danych. W czasie przesłuchania postanowił wyjawić całą prawdę.

Gazeta Bergens Tidende uzyskała od niego następujący komentarz:

– Bardzo żałuję za to, co się stało. Przepraszam poszkodowanych, jest mi niezwykle ciężko, poprosiłem o pomoc.

„- Jak grom z jasnego nieba”

Koledzy partyjni radnego są w szoku i trudno jest im się pogodzić z faktem, że zaufany polityk prowadził podwójne życie.

– Wiadomość ta spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Jesteśmy zaszokowani i rozczarowani – stierdził działacz partyjny, pełniący funkcję nadrzędną w stosunku do przyłapanego na pedofilii kolegi.

O sprawie poinformowane zostało także kierownictwo wojedódzkie partii w osobie Påla Kårbø w Hordaland.

– To smutna sprawa dla wszystkich dotkniętych jego działaniami. Naszym obowiązkiem jest potraktowanie sprawy w sposób profesjonalny, zgodnie z obowiązującymi przepisami wewnątrzpartyjnymi – stwierdził Pål Kårbø w rozmowie z agencją NTB. Poinformowano także Knuta Arilda Hareide, szefa KrF i sekretarza generalnego, którym jest Hilde Frafjord Johnson. Kierownictwo partii oczekuje, że polityk ten przejdzie na urlop na czas trwania sprawy.

Z tego, co dotychczas ustalono, mężczyzna ten nie był aresztowany. Jego adwokat odmówił udzielenia komentarza dla mediów.

Dziennik Bergens Tidende, który jako pierwszy ujawnił sprawę polityka-pedofila, na chwilę obecną nie otrzymał żadnego komentarza ze strony policji w Bergen, która prowadzi sprawę.

Źródło: BT, NTB.

ScanPress.net 2016.

Przeczytaj również:

  • W Bergen aresztowano zoofila2 października 2015 W Bergen aresztowano zoofila Policjant po cywilnemu zatrzymał w poniedziałek 21 września 2015 mężczyznę. Sąd w Bergen przedstawił mu zarzuty uprawiania seksu ze zwierzętami. Grozi mu kara do 3 lat […]
  • Anders Breivik grozi strajkiem głodowym29 września 2015 Anders Breivik grozi strajkiem głodowym Odsiadujący karę 21 lat więzienia Anders Behring Breivik grozi strajkiem głodowym. Chce w ten sposób zaprotesteować przeciwko "nieludzkiemu traktowaniu" przez władze więzienne. Breivik […]
  • Zaginęła Julia Szczerba i Damian Dawid Rozgoński z Bergen18 stycznia 2015 Zaginęła Julia Szczerba i Damian Dawid Rozgoński z Bergen Rodziny Julii Szczerby (l. 13) i Damiana Dawida Rozgońskiego (l. 19) z Bergen zgłosiły policji zaginięcie dzieci. Poszukiwani są od 6 stycznia. Julia Szczerba (ur. 2001) widziana była […]