Polacy ostrzelani w Sandbekk

13 września 2015 | AKTUALNOŚCI | IMIGRACJA | POLACY W NORWEGII |

Fot. NRK Robert Fagerheim/ScanPress.net Fot. NRK Robert Fagerheim/ScanPress.net

Zamieszkały przez polskich pracowników dom w Sandbekk w Sokndal został ostrzelany z broni palnej przez nieznanych sprawców. Policja traktuje ten incydent bardzo poważnie i wszczęła śledztwo.

Serwis informacyjny telewizji NRK podał, że w nocy z soboty na niedzielę 13 września nieznani sprawcy ostrzelali dom zamieszkały przez polskich pracowników. W domu tym zamieszkuje osiem osób, żadna z nich nie odniosła obrażeń. Według oceny policji do ostrzelania domu doszło ok. godz. 02.00.

Policja informuje, że dom został ostrzelany z dubeltówki. Oddano szereg strzałów w ścianę i okna domu a także ostrzelano zaparkowane przed nim dwa samochody. Jeden z Polaków spał pod oknem, które zostało przestrzelone w wielu miejscach. 

O włos od tragedii

– Jeden z mieszkańców leżał i spał tuż pod oknem. Bardzo łatwo mógł zostać trafiony – poinformował NRK Erling Aagesen, szef policji w Sokndal. – Zwrócił uwagę na huk, ale spał dalej. Mogło tak być, ponieważ tego wieczoru miało u nich miejsce spotkanie towarzyskie i dlatego nie obudzili się tak łatwo – dodał Erling Aagesen.

To spowodowało, że o incydencie policja została poinformowana dopiero rankiem w niedzielę 13 września przez pracodawcę Polaków. Zostali oni przesłuchani, ale policja nie ma konkretnych podejrzeń i nie jest w stanie na chwilę obecną powiedzieć nic o ewentualnych motywach sprawcy.

– Staraliśmy się ustalić, czy Polacy mieli jakichś wrogów lub czy był ktoś, z kim mieli jakieś porachunki, ale powiedzieli nam, że nic takiego nie miało miejsca – poinformował Erling Aagesen.

Według oświadczenia policji strzały wyrządziły znaczne szkody materialne. Przed domem zamieszkałym przez Polaków policja znalazła na asfalcie szereg łusek po nabojach.

Fot. Robert Fagerheim NRK/ScanPress.net

Fot. Robert Fagerheim NRK/ScanPress.net

Technicy policyjni  dokonali oględzin domu i miejsca, z którego oddano strzały. Policja planuje przeprowadzenie formalnych przesłuchań Polaków zamieszkujących ostrzelany dom  oraz zakończyć dochodzenie techniczne.

Jest to pierwszy znany w Norwegii przypadek oddania strzałów do domu zamieszkiwanego przez polskich pracowników.

ScanPress.net śledzi sprawę.

 

Przeczytaj również: