Polski kierowca ciężarówki zginął 20.01.2014 w pobliżu Flå

20 stycznia 2015 | AKTUALNOŚCI | POLACY W NORWEGII |

Fot. POLITIET Fot. POLITIET

Policja otrzymała w nocy z poniedziałku na wtorek 20.01. zawiadomienie o wypadku drogowym w pobliżu Flå, Austvoll. Kierowcą TIR-a był Polak. 

Na miejsce wypadku wysłano służby ratownicze oraz helikopter. Przybyły lekarz stwierdził śmierć kierowcy. – W wypadku prawdopodobnie nie brały udziału inny pojazdy – poinformował telewizję NRK Ole Tom Hovind z Nordre Buskerud politidistrikt.

– Wiemy, że na obszarze wypadku miały miejsce względnie intensywne opady śniegu i panowały trudne warunki drogowe – dodał Ole Tom Hovind. – Nie możemy na razie stwierdzić, czy było tam ślisko, to pokażą przeprowadzone na miejscu badania nawierzchni.

– Kierowca poruszał się po drodze R7 w kierunku północnym. Wedle wstępnych ustaleń policji wypadek wydarzył się, ponieważ na skutek złej widoczności spowodowanej śnieżycą kierowca wjechał położoną na zakręcie w zatoczkę autobusową, biorąc ją za dalszy ciąg drogi – poinformował w wywiadzie dla ScanPress.net Geir Vidme, szef policji w Flå.

– Ekipa ratownicza przybyła na miejsce stwierdziła, że kierowca nie miał założonego pasa bezpieczeństwa – dodał Geir Vidme.

Przeprowadzone rutynowo badania krwi nie dają podstaw do podejrzeń, że kierowca mógł jechać pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Technicy zabezpieczyli rejestrator jazdy w celu ustalenia, czy nie została przekroczona dozwolona prędkość. Jednak zdaniem policji prędkość nie była przyczyną wypadku.

TIR Polaka najpierw przebił bandę ochronną w zatoczce, uderzył w słup telegraficzny  i wpadł do rowu. Kabina szofera uległa dużemu zniszczeniu, ekipa ratownicza zmuszona była ją rozciąć aby dostać się do poszkodowanego. Polski kierowca zginął prawdopodonie na miejscu.

Polak (l. 35) zameldowany był w Oslo i pracował dla norweskiej firmy transportowej. Prowadzony przez niego TIR był prawie nowym pojazdem i był odpowiednio wyposażony na jazdę w zimie.

Wypadek wydarzył się na bardzo niebezpiecznym odcinku drogi R7 pomiędzy Nes i Flå. Z powodu dużej ilości wypadków droga ta została zmodernizowana i poszerzona w roku 2013 kosztem 120 mln. koron.

Najbliższa rodzina tragicznie zmarłego została powiadomiona poprzez jego polskiego kolegę. Zmarły Polak pochodził z Wierzbnej. Pozostawił żonę i dwoje dzieci.

ScanPress.net śledzi sprawę.

Przeczytaj również:

  • Szybowiec Polaka odnaleziony – pilot nie żyje28 września 2015 Szybowiec Polaka odnaleziony – pilot nie żyje Zaginiony od czwartku 24 września szybowiec z polskim pilotem został odnaleziony. W miejsce wypadku skierowano ekipy ratownicze. Polak nie żyje. Norweskie media doniosły w poniedziałek […]
  • Polacy ostrzelani w Sandbekk13 września 2015 Polacy ostrzelani w Sandbekk Zamieszkały przez polskich pracowników dom w Sandbekk w Sokndal został ostrzelany z broni palnej przez nieznanych sprawców. Policja traktuje ten incydent bardzo poważnie i […]
  • Zaginął Polak w Arendal – Polak z Sandnes się odnalazł30 września 2014 Zaginął Polak w Arendal – Polak z Sandnes się odnalazł Do chwili obecnej nie odnalazł się Polak, który wypłynął łódką na ryby w Arendal. Policja zakończyła poszukiwania na morzu. Odnalazł się natomiast Polak poszukiwany w Sandnes. Według […]