Poszukiwania Polaka zaginionego w Notodden zakończone

27 września 2015 | AKTUALNOŚCI | POLACY W NORWEGII |

Fot. Kim Haugen, Sivilforsvaret/ScanPress.net Fot. Kim Haugen, Sivilforsvaret/ScanPress.net

Policja norweska ogłosiła zakończenie poszukiwań Polaka, który zaginął wieczorem w czwartek 24 września w okolicach Notodden.

Jak informował ScanPress.net Polak (l. 31) podróżował po Norwegii z kolegą. Z doniesień prasy norweskiej wynika, że obaj zatrzymali się wieczorem w pobliżu kempingu. Wedle relacji kolegi doszło między nimi do scysji, w wyniku której zaginiony Polak pobiegł w kierunku pobliskiego jeziorka. Od tej chwili ślad po nim zaginął.
 

 

– Przeczesaliśmy cały teren, na którym tego mężczyznę widziano po raz ostatni. Nie mamy żadnych wskazówek co do tego, gdzie mógłby on teraz być lub co mogło się z nim stać. Dlatego postanowiliśmy zakończyć akcję poszukiwawczą – powiedział Jan Olaf Jansen, szef operacji policji w Okręgu Telemark w rozmowie z agencją NTB.

– Będziemy jednak kontynuowali prowadzenie sprawy w formie przesłuchać oraz innych działań taktycznych, prosimy także ludność o informacje mogące mieć znaczenie w śledztwie – dodał  Jan Olaf Jansen.

Zagadkowe zniknięcie

Pomimo, że akcja poszukiwawcza trwała od czwartku 24 września i zaangażowania dużych środków, takich jak ekipy Czerwonego Krzyża, helikoptera, psów oraz wielu dzisiątków osób, nie natrafiono na żaden ślad po zaginionym Polaku.

– Nie wiemy, co mogło się z nim stać. Jesteśmy w posiadaniu znalezionej kurtki, którą wiążemy z jego osobą. Prowadziliśmy poszukiwnia w oparciu o posiadane przedmioty i informacje. Zaginiony mógł także zawrócić i pojechać do Polski, taka możliwość też jest brana pod uwagę – skomentował Jan Olaf Jansen.

Policja poinformowała, że pomimo zakończenia akcji poszukiwawczej w niedzielę 27 września, może być ona wznowiona w późniejszym czasie.

– Dokonamy oceny sytuacji rano w poniedziałek 28 września i ropatrzymy możliwość użycia małej łodzi podwodnej w pobliskim jeziorze. Wówczas będą to poszukiwania osoby zmarłej, ale na chwilę obecną nie mamy podstaw, aby tak zakwalifikować tą sprawę – stwierdził Jan Olaf Jansen.

ScanPress.net śledzi sprawę.

Przeczytaj również:

  • Polak zaginął w okolicy Notodden25 września 2015 Polak zaginął w okolicy Notodden Policja oraz liczne ekipy poszukiwawcze intensywnie przeczesują teren w pobliżu lotniska w Notodden. W tamtej okolicy zaginął w czwartek 24 września 2015 Polak. Zawiadomienie o […]
  • Na Stacji Polarnej w Hornsund słońce zaszło po raz ostatni6 listopada 2014 Na Stacji Polarnej w Hornsund słońce zaszło po raz ostatni W Stacji Polarnej zapada noc. W Hornsundzie szykujemy się do nadchodzącej nocy polarnej. Od 31 października do 11 lutego Słońce znajduje się u nas poniżej linii horyzontu, co oznacza, że […]
  • Pożar w Drammen w 2008 – reportaż NRK24 lutego 2015 Pożar w Drammen w 2008 – reportaż NRK Norweska telewizja państwowa NRK1 wyemituje we wtorek o godz. 21.30 reportaż na temat tragicznego pożaru w Drammen nad ranem 9 listopada 2008, w którym zginęło siedmiu […]