Zaginął Polak w Arendal – Polak z Sandnes się odnalazł

30 września 2014 | AKTUALNOŚCI | POLACY W NORWEGII |

Zaginiony Polak w Arendal nie wrócil z ryb

Do chwili obecnej nie odnalazł się Polak, który wypłynął łódką na ryby w Arendal. Policja zakończyła poszukiwania na morzu. Odnalazł się natomiast Polak poszukiwany w Sandnes.

Według relacji policji Polak wyruszył on z Galtesund w Arendal łódką na ryby w niedzielę o godz. 19.00 i do dzisiaj nie powrócił. Rodzina zgłosiła jego zaginięcie o godz. 09.30 w poniedziałek 29.09.2014.

Łódka Polaka została odnaleziona zacumowana neleżycie do pomostu przy Saltrødkilen, co by wskazywało na to, że Polak wrócił z ryb. – Płetwonurek oraz straż pożarna i ekipa ratownicza zbadała dno fiordu przy brzegu aby stwierdzić, czy nie wypadł on do wody po powrocie z wędkowania, jednak bez rezultatu – poinformował Yngve Stiansen, szef operacyjny policji. – Sprawdzimy teraz w jego miesjcu pracy – dodał Stiansen. Policja nie ma jak dotąd informacji, że mógł on paść ofiarą przestępstwa.

Zaginiony Polak z Sandnes odnalazł się w… Oslo

Zaginięcie Polaka (l. 32) w Sandnes w sobotę 27.09.2014 postawiło na nogi całą miejscową policję i zainicjowało akcję poszukiwawczą w której uczestniczyło ponad 40 osób. Trwała ona prawie okrągłą dobę.

 

Wzięli w niej udział wolontariusze, posłużono się także helikopterem i psami wytrsowanymi do poszukiwań. Według informacj podanych przez telewizję NRK miał on wraz z ok. 30-oma innymi osobami uczestniczyć w imprezie pt. „Sopptember”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy „Grzybiarski wrzesień”. Policja miała tam znaleźć narkotyki i ich zdaniem używano do tego celu grzybów.

Okazało się z czasem, że poszukiwany Polak nikogo nie informując wsiadł w pociąg do… Oslo, gdzie został zidentyfikowany i zgłoszony jako odnaleziony.

Przeczytaj również:

  • Tragiczny wypadek polskiego kierowcy wywrotki.25 marca 2014 Tragiczny wypadek polskiego kierowcy wywrotki. Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek 24 marca, tuż po godz. 15.30, na terenie kamieniołomu produkującego tłuczeń w Eydehavn w Arendal, Norwegia południowa. Wywrotka, którą […]
  • Wybitny Polak w Norwegii 201421 lutego 2014 Wybitny Polak w Norwegii 2014 Rusza kolejna, czwarta edycja konkursu“Wybitny Polak” w Norwegii.Kandydatów do tytułu „Wybitnego Polaka” można zgłaszać do 10 marca 2014 r włącznie - jak donosi […]
  • Polak zagniony w Arendal nie żyje14 października 2014 Polak zagniony w Arendal nie żyje Zaginiony Polak w Arendal, o którym informował ScanPress.net 30 września, został odnaleziony w morzu - martwy. Policja nie ma podejrzeń, że mógł on paść ofiarą przestępstwa. Prawdopodobnie […]