Zaginęła Julia Szczerba i Damian Dawid Rozgoński z Bergen

18 stycznia 2015 | AKTUALNOŚCI | POLACY W NORWEGII | ROZMAITOŚCI |

Foto: POLICJA Foto: POLICJA

Rodziny Julii Szczerby (l. 13) i Damiana Dawida Rozgońskiego (l. 19) z Bergen zgłosiły policji zaginięcie dzieci. Poszukiwani są od 6 stycznia.

Julia Szczerba (ur. 2001) widziana była po raz ostatni 6-go stycznia w Bergen w Bybanen – podmiejskim tramwaju – ok. godz. 11.00. Zatrzymana została przez kontrolera z powodu nieważnego biletu. Ma ona ok. 170 cm wzrostu, oczy zielone, ciemne włosy obcięte na wysokości ramion. Ubrana była w ciemne jeansy, ciemną koszulkę t-shirt, bordową kurtkę z białym futrzanym kołnierzem, czarne buty vans i torebkę marki Converse.

Damiana Dawida Rozgońskiego (ur. 1995) widziano ostatni raz w szkole, z której zniknął po lunchu ok. godz 11 – 12. Ma on ok. 180 cm, niebieskie oczy i krótkie ciemne włosy. Miał na sobie czarną, długą kurtkę zimową, sweter w czarno-białe pasy, szare spodnie od dresu i białe buty.

– Rodzice zaniepokoili się bardzo i chcą poinformować media, że ich dzieci uciekły – powiedzał Morten Kronen, szef operacyjny Okręgu Policyjnego Hordaland w rozmowie z telewizję TV2.

– Rodziny proszą, aby wrócili do domu lub przynajmniej odezwali się – dodał Morten Kronen. – Z doświadczenia wiemy, że młodzież z innych części kraju odnajdujemy w Bergen.

Osoby mogące udzielić informacji proszone są o kontakt po nr tel. 02800 lub najbliższą komendą policji.

Przeczytaj również:

  • Norweski polityk przyznał się do pedofilii5 sierpnia 2016 Norweski polityk przyznał się do pedofilii Policja w Bergen prowadzi dochodzenie przeciw politykowi w regionie Hordaland w sprawie o seksualne wykorzystywanie dzieci. Mężczyzna ten zajmuje eksponowane stanowisko w zarządzie […]
  • Polak zaginął w okolicy Notodden25 września 2015 Polak zaginął w okolicy Notodden Policja oraz liczne ekipy poszukiwawcze intensywnie przeczesują teren w pobliżu lotniska w Notodden. W tamtej okolicy zaginął w czwartek 24 września 2015 Polak. Zawiadomienie o […]
  • Kim jest „John Smith”? Zagadka człowieka znalezionego w Oslo9 kwietnia 2014 Kim jest „John Smith”? Zagadka człowieka znalezionego w Oslo Policja norweska zwróciła się do ludności z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości człowieka, znalezionego w Oslo w grudniu ubiegłego roku w Oslo. Cierpi on na zanik pamięci i nie wie ani […]